Aktualności

2017-02-22
13.03.2017 - FORUM TECHNOLOGICZNE 2017. FORUM NOWOCZESNYCH DOSTAW.

Nowoczesne dostawy, cyfryzacja usług pocztowych, automatyzacja, mobilność, wielokanałowość relacji z e-klientem, innowacje w zakresie obsługi e-commerce, usługi zaufania i identyfikacji elektronicznej to główne tematy V edycji „Forum Technologicznego 2017 -  Forum Nowoczesnych Dostaw”.

RYNEK DOSTAW WOBEC WYZWAŃ CYFRYZACJI I MOBILNOŚCI.

Wystąpienie otwierające konferencję wygłosi Pan Minister Kazimierz Smoliński, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa, który mówić będzie o roli Poczty Polskiej w budowie bezpiecznego, cyfrowego państwa.

O wyzwaniach regulacyjno-prawnych zmian technologicznych na rynku dostaw oraz konsekwencjach budowy Jednolitego Rynku Cyfrowego i Jednolitego Rynku Dostaw w Unii Europejskiej mówić będzie Pan Karol Krzywicki, Dyrektor Departamentu Rynku Poczty w UKE.

Przedstawiciel zarządu Poczty Polskiej przedstawi innowacyjne usługi wdrażane przez Pocztę odpowiadające na wyzwania cyfryzacji, mobilności i automatyzacji.

Wiodący operatorzy pocztowi, paczkowi i kurierscy przedstawią najnowsze usługi i innowacje wprowadzane w ich firmach odpowiadające na rosnące oczekiwania klientów m.in. usługi mobilne świadczone przez listonoszy i kurierów, płatności mobilne, innowacyjne rozwiązania wyzwań ostatniej mili i obsługi zwrotów.

INNOWACYJNE MODELE DOSTAW WOBEC ROSNĄCYCH OCZEKIWAŃ KLIENTÓW.

Kacper Winiarczyk, Dyrektor Generalny Uber w Polsce, przedstawi plany wejścia Uber na rynek paczek i usług kurierskich oraz usługi kurierskie świadczone przez Uber w innych krajach (m.in. Uber Rush, Uber Merchant Delivery oraz Uber Cargo).

Przemysław Tomków, odpowiedzialny za projekty cywilnego zastosowania dronów w WB Electronics, mówić będzie o  możliwościach zastosowania dronów na rynku dostaw paczek.

Eksperci z firmy PwC zanalizują globalne trendy w zakresie innowacyjnych usług logistycznych - porównają nowe usługi wdrażane przez klasycznych operatorów pocztowych i kurierskich z innowacyjnymi projektami firm nowej gospodarki (Amazon; Uber; Google etc.), w tym projekty zastosowania dronów, pojazdów autonomicznych, druku 3 D i innych innowacji.

Eksperci z Boston Consulting Group oraz eksperci z Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych (PWPW S.A.) przedstawią usługi zaufania i identyfikacji elektronicznej, która mogą być świadczone przez operatorów pocztowych i kurierskich i  być źródłem dodatkowych przychodów w erze cyfryzacji.

INNOWACYJNE ROZWIĄZANIA NA RYNKU DOSTAW.

Mobilny listonosz, zastosowanie dronów, automatyzacja i samoobsługowość procesów, rozwiązania wyzwań ostatniej mili, innowacyjne projekty click&collect, rozwiązania oparte o ekonomię współdzielenia,  internet rzeczy w logistyce dostaw, wielokanałowość relacji z klientem eCommerce, zastosowanie druku 3 D w eCommerce – to tylko niektóre z innowacyjnych rozwiązań wdrażanych na regionalnym i globalnym rynku dostaw, które zostaną omówione w ostatniej części konferencji.

Wśród prelegentów będą m.in. : Kazimierz Smoliński (Sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa), Karol Krzywicki (Dyrektor Departamentu Poczty w UKE), przedstawiciele zarządu Poczty Polskiej S.A., Rafał Brzoska (Prezes Zarządu InPost S.A.), Kacper Winiarczyk (General Manager, Uber), Przemysław Tomków (Dyrektor ds. rozwoju dronów cywilnych, WB Electronics), eksperci z PwC oraz Boston Consulting Group i wielu innych.

Honorowy patronat nad konferencją sprawuje Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Pan Marcin Cichy.  Patronat nad konferencją sprawuje Polskie Stowarzyszenie Marketingu SMB.

Organizatorem konferencji jest Adventure Consulting Sp. z o.o. – organizator najważniejszych konferencji dla branży pocztowo-kurierskiej m.in. konferencji „Rynek usług pocztowych w Polsce i Europie Centralnej” oraz „Rynek Paczek”.      Zapraszamy do udziału !

Informacje : http://www.adventure.pl/forum_technologiczne_poczta_2017_wstep.php

Plik do pobrania

Przeczytaj także

Dowiedz się
jak do nas dołączyć

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje
z branży, zapisz się na nasz newsletter.

Nasi partnerzy

  • PIAP
  • Publicity
  • ecth logo