fb linkedin Newsletter

Smartfony kontra email - czyli jak dostosować newsletter do pocztowych aplikacji mobilnych

Polskie Stowarzyszenie Marketingu po raz kolejny objęło patronat nad badaniem przeprowadzonym przez FreshMail, które dotyczyło najlepszych praktyk kodowania mailingu. SMB zaprasza do zapoznania się z wynikami.

Smartfony kontra email - czyli jak dostosować newsletter do pocztowych aplikacji mobilnych 

Według statystyk już 15% emaili marketingowych w Polsce otwieranych jest na urządzeniach mobilnych, a liczba ta z roku na rok jest coraz większa. Zmieniające się nawyki społeczeństwa już wymusiły spore zmiany w świecie online np. całkowite przeprojektowanie formatów reklamowych. Natomiast branża eCommerce musi dostosować do nowych warunków nie tylko proces zakupów, ale także komunikację z klientem - jak to zrobić przeczytać można w nowym raporcie opracowanym przez firmę FreshMail.

Nowe standardy w kodowaniu newsletterów

Newslettery muszą perfekcyjnie otwierać się na urządzeniach mobilnych i o tym między innymi piszą autorzy w najnowszym raporcie o kodowaniu mailingów przy użyciu technologii CSS w aplikacjach pocztowych. Choć raport nie skupia się wyłącznie na tej kwestii, wiele wskazuje na to, że urządzenia mobilne spowodowały małą rewolucję w kodowaniu mailingów i obecnie standardem są newslettery responsywne, które automatycznie dostosowują się do rozdzielczości ekranu - niezależnie czy jest to ekran notebooka czy komórki.

Proces kodowania nowoczesnego mailingu możesz teraz przeanalizować krok po kroku dzięki analizom przeprowadzonym we FreshMailu, tym samym upewniając się, że newsletter dotrze także do tych, którzy korzystają z poczty elektronicznej na smartfonach i tabletach.

O czym jeszcze w raporcie 

Wydawać by się mogło, że dobrze skodowany newsletter wyświetli się tak samo we wszystkich programach pocztowych - nic bardziej mylnego. Raport FreshMaila pokazuje, że każdy program i aplikacja pocztowa obsługuje inaczej właściwości CSS. Najwięcej błędów przy wyświetlaniu wiadomości mogą powodować pliki video oraz gify. Z drugiej strony są one często najbardziej atrakcyjnym elementem mailingu. Raport CSS szczegółowo przedstawia jak poszczególne elementy są wyświetlane przy otwarciu newslettera w różnych aplikacjach pocztowych i przekazuje wiele praktycznych porad jak uniknąć błędów przy kodowaniu.

Raport został przygotowany nie tylko dla koderów, ale dla całej branży eCommerce.

Raport pobrać można ze strony http://freshmail.pl/css.

 

(Za FreshMail)

Powrót do listy

Partnerzy

Polskie Stowarzyszenie Marketingu SMB
© 2020 by Polskie Stowarzyszenie Marketingu SMB. Realizacja 3W Serwisy Informacyjne