Polkomtel rozpoczyna sprzedaż energii elektrycznej dla klientów indywidualnych.
Polkomtel, operator sieci komórkowej Plus, rozpoczyna sprzedaż energii elektrycznej dla klientów indywidualnych. Klient wybiera miesięczny pakiet energii (paczka kWh) i płaci stały abonament przez cały okres dwuletniej umowy. Do wyboru są pakiety z paczkami energii od 100 kWh do 2 tys. kWh.
W przypadku przekroczenia przez klienta pakietu energii nie traci on dostępu do usługi, a dodatkowe zużycie zostanie ujęte na najbliższej fakturze rozliczeniowej według tych samych stawek, które obowiązują w pakiecie.
W razie niewykorzystania pakietu na koniec okresu rozliczeniowego niezużyta energia jest przeliczana na złotówki i przechodzi na kolejne okresy rozliczeniowe, pokrywając nowe zobowiązania albo jej wartość zostaje oddana klientowi w formie gotówki lub przelewu.
Abonament za pakiet jest naliczany z góry, a okres rozliczeniowy następuje co 6 lub 12 miesięcy, w zależności od decyzji klienta. W trakcie całego okresu rozliczeniowego niewykorzystane pakiety sumują się na wzór przechodzenia minut z miesiąca na miesiąc.
Polkomtel zapewnia, że zasady zmiany dostawcy energii elektrycznej zostały maksymalnie uproszczone – wszystkie formalności zostaną przeprowadzone w imieniu klienta przez pracowników Plusa.
Klienci Plusa (14,1 mln) i Cyfrowego Polsatu (3,55 mln) mogą liczyć na specjalne stawki, które – jak zapowiadają operatorzy – pozwolą oszczędzić nawet do 240 zł w ciągu dwóch lat.
Zygmunt Solorz-Żak, główny udziałowiec Polkomtela, jest też większościowym akcjonariuszem zespołu elektrowni Pątnów-Adamów-Konin (PAK).
Podobne plany – wspólnej sprzedaży prądu – miały Orange Polska i PGE. Pod koniec stycznia br. firmy poinformowały jednak, że kończą pilotaż i rezygnują z projektu z powodu nikłego zainteresowania odbiorców. Z kolei w grudniu ub.r. strategiczne partnerstwo ogłosiły T-Mobile Polska i koncern energetyczny Tauron.
(za MMP24)