fb linkedin Newsletter

O Liście Robinsonów w Polskim Radiu Czwórka

Z Polskim Radiem CZWÓRKA rozmawiali: Maciej Wielkopolan - Prezes Stowarzyszenia Marketingu Bezpośredniego (SMB) oraz Jacek Barankiewicz - Wiceprezes SMB. 

http://www.polskieradio.pl/10/485/Artykul/1066286/

- Każdy kto nie chce być aktywnym obiektem działań marketingowych ze strony firm i podmiotów biznesowych, może powiedzieć: nie, nie chcę i zapisać się na Listę Robinsonów - opowiada o liście Robinsonów Jacek Barankiewicz z SMB.

Chyba każdemu z nas zdarzyło się być obiektem agresywnego marketingu, odbierając w najmniej spodziewanym momencie telefon z ofertą niezwykle atrakcyjnej pożyczki, bądź promocji nie do odrzucenia. Również skrzynki mailowe mamy zapełniane reklamami, przez które niekoniecznie mamy ochotę się przedzierać. Już niebawem nastąpi kres tego.

- Każdy człowiek może być Robinsonem. Mam na myśli takie odcięcie się ,jak na bezludnej wyspie, od świata marketingu - mówi w "4 do 4" Jacek Barankiewicz, wiceprezes SMB (Stowarzyszenie Marketingu Bezpośredniego).

- Projekt, jako Lista Robinsona, istnieje już od dawna. To co w tej chwili staramy się wprowadzić w życie to jest nowa odsłona i nazwaliśmy ją Listą Robinsonów - dodaje prezes SMB, Maciej Wielkopolan.

Na czym wszystko ma polegać? - Każdy kto nie chce być aktywnym obiektem działań marketingowych ze strony firm i podmiotów biznesowych, może powiedzieć - nie, nie chcę i zapisać się na taką listę. Fakt zapisania się na listę zowiązuje świat biznesu do nie atakowania tej osoby przekazami marketingowymi - dodaje Barankiewicz, który zapewnia też: - obecnie wprowadzamy zmiany i poprawki, po wakacjach wszystko już powinno być w pełni sprawne.

O konieczności zmian w projekcie, mówi Maciej Wielkopolan: - ta lista, która była przygotowana w 1995 roku, odnosiła się tylko do klasycznej korespodencji pocztowej. Siłą rzeczy zupełnie nie przystawała do obecnej rzeczywistości. Obecnie dołączyliśmy do tego adresy mailowe, numery telefonów, a wszyscy mamy możliwość wyboru, z którego kanału zrezygnować. Taka blokada będzie aktywna przez trzy lata.

(za Polskie Radio CZWÓRKA)

Powrót do listy

Partnerzy

Polskie Stowarzyszenie Marketingu SMB
© 2020 by Polskie Stowarzyszenie Marketingu SMB. Realizacja 3W Serwisy Informacyjne